Diyetisyenler hayran kaldı!

Konya Yıldızı Un Fabrikası Genel Müdürü İbrahim Güzel, Dedeman Otel’de düzenlenen programda, Konya’daki farklı kurum ve kuruluşlarda görev yapan diyetisyenlerle bir araya geldi.

Programa yoğun ilgi gösteren diyetisyenlerin bazıları aileleriyle birlikte katıldı.

Açılışın ardından kürsüye gelen Güzel, görseller eşliğinde dünyada ilk olma özelliği taşıyan ürünlerini tanıttı.

Önceliği Diyabetik Un ve Light Un’a veren Güzel, projenin, bu konuda uzman üniversitelerin de desteğiyle Ar-Ge merkezinde uzun süre çalışma yürütülerek hazırlandığını söyledi.

Çalışmalar neticesinde, kan şekerini aniden yükseltmeyen ve birden düşürmeyen, glisemik indeksi yüzde 40 azaltılmış un ürettiklerini anlatan Güzel;“TÜBİTAK çalışmamıza destek verdi. Beyaz ekmeğin unu, ürettiğimiz una göre yüzde 65 daha fazla kan şekerini yükseltiyor. Beyaz ekmeğin glisemik indeksi 100, tam buğday ve kepekli ekmeğin glisemik indeksi 98 iken, bizim ürettiğimiz unun glisemik indeksi ise 61. Lif oranları da diğer ekmeklere göre daha yüksek. Normal beyaz unlarda lif oranı yüzde 2’yi geçmiyor. Bizim ürettiğimiz un beyaz olmasına rağmen yüzde 30 lif içermektedir. Tam buğday unlarındaki lif oranları ise yüzde 10-12 olmasına rağmen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının piyasadaki ekmekler üzerinde yaptığı analizlerde, en yüksek lif oranının yüzde 6 olduğu görülmüştür” dedi.

Ürünlerinin piyasaya sürüldüğü ilk günden buyana büyük ilgi gördüğünü, marketlerin yanı sıra internet üzerinden de satın alınabileceğini ifade eden Güzel, “Amacımız insanlığa hizmet edebilmek, sağlıklı bir neslin yetişmesini sağlayabilmek. Ve en önemlisi, insanların duasını almak… Ekip olarak bu hedef doğrultusunda çalışıyor ve sizlerin de desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

Sunum sonrası merak ettikleri sorulara cevap alan diyetisyenlere, SLIMINI markalı unlardan hazırlanan etliekmek, su böreği, baklava, kurabiye ve ekmekler ikram edildi.

 

 

Katılımcıların tamamı, programın sonunda hayranlıklarını gizlemedi.

Diyetisyenler, “Önümüzdeki yıllarda diyabet hastalığının artacağı öngörüsüne bakacak olursak, dünyada ilk olan bu ürünler gerçekten insanlık için çok önemli. Kronik hastalıklardan korunmak için SLIMINI çok değerli. Tatma fırsatı da bulduk. Danışanlarımıza rahatlıkla tavsiye edebileceğiz” dedi.