DİYABETİK UN

AMBALAJLAR
1
Kraft Torba:
25 kg
Kutu:
1 kg
Kutu:
0,5 kg
Poşet:
0,5 kg

Dünyanın ilk ve tek diyabetik beyaz buğday unu Slimini Diyabetik Un 3,5 yıllık ar-ge sonunda geliştirilmiş; Tübitak tarafından desteklenen, Tarım Bakanlığı tarafından sağlık beyanında bulunmasına izin verilmiş tek üründür. Satışa çıktığı tüm ülkelerin ilgili bakanlıklarından onay almıştır.

ÖZEL BESLENME AMAÇLI UN.

İÇİNDEKİLER : Buğday Unu, Besinsel Lif, Vital Buğday Gluteni, C Vitamini, Fungal Alfa Amilaz – Protein : %7,0 (Min.) – Rutubet : %14,5 (Maks.) – Kül (Kuru Maddede) : %3,5 (Maks.)

ALERJAN UYARISI: GLUTEN İÇERİR

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından onaylanmıştır.

Diğer unlara göre Glisemik İndeksinin %40 daha az olduğu onaylanmıştır. Slimini’nin bir sağlık uzmanı (diyetisyen, beslenme uzmanı, hekim) önerisinde kan şekerinin düzenlenmesi gereken bireylerde (şeker hastalarında) kullanımı tavsiye edilmektedir.

Glisemik İndeks (GI) farklı besinlerde aynı miktarda karbonhidratın kan glikoz içeriğinin artışı üzerindeki etkisinin ölçümüdür.

Yapılan araştırmalarla, düşük GI’li besinlerin sağlık üzerinde olumlu etkilerinin olduğu; obezite, diyabet, insüline direnç sendromu ve kardiyovasküler hastalıklar gibi yaygın görülen metabolik hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde kullanılabileceğini ortaya koymuştur. Glisemik İndeks ve diyabet arasındaki ilişki; Yüksek glisemik indeksli gıdaların sürekli tüketimi ile 24 saatlik kan glikozu ve insülin seviyeleri yükselmektedir. Glisemik indeksi yüksek gıdalar kan glikoz seviyesinin aşırı yükselmesine neden olarak insülin salınımını artırmakta ve bu durum uzun vadede vücudun insüline duyarsızlaşmasına ve Tip 2 diyabetin gelişmesine yol açmaktadır.

ENERJİ VE BESİN ÖĞELERİ
100 G
Enerji (KJ ve Kcal) 293/1225.9
Yağ (g) 1.2
  – Doymuş Yağ (g) 0.05
Karbonhidrat (g) 45
  – Şeker (g) 0.1
  Lif (g) 30
Protein (g) 10,5
Tuz (g) 0,1
hepsiuygulanmış
tariflerimizi denediniz mi?
blogumuzu ziyaret edin
diğer ürünlerimiz
1